Аби процес приготування їжі на кухні кафе й ресторанів був максимально ефективним та приносив відмінні результати, необхідно забезпечити кухарів і помічників всім потрібним обладнанням. Порівняно з виробами для домашнього користування, професійне кухонне приладдя та посуд характеризується відповідністю більш суворим критеріям, адже повинне бути стійким до повсякденних інтенсивних навантажень та безпечним для здоров’я гостей і працівників. При виготовленні забезпечується дотримання усіх санітарно-гігієнічних стандартів. Щодо практичних властивостей, це:
- Ергономічна конструкція, для зручності використання та зберігання.
- Підвищена міцність та зносостійкість, зокрема, стійкість до появи подряпин на зовнішній та внутрішній поверхнях.
- Швидкий час нагрівання, щоб приготування страв не займало надто багато часу.
- Придатність до автоматичного миття зі спеціальними засобами сильної дії.
- Сумісність з різними типами варильних поверхонь – газовими, електричними та індукційними плитами.
Дизайнерське оформлення зазвичай лаконічне, адже на першому місці саме утилітарні риси. Проте інвентар для кухні та кафе чи ресторану все ж достатньо привабливий зовні, щоб працювати з ним було приємно.
Який посуд та приладдя знадобиться на кухні ресторану або кафе?
До цієї категорії належать предмети та місткості, які використовуються для приготування та розігріву їжі, зберігання готових страв, обробки продуктів, розкладання та транспортування напівфабрикатів та сировини. Першою чергою підбирається кухонний посуд для ресторану:
1. Каструлі, бажано з тонкими стінками та потрійним дном. Вони підходять для приготування перших страв, варіння м’яса та овочів, забезпечують рівномірне прогрівання.
2. Сотейники з нержавійки. Найкраще, аби вони мали потрійне дно для швидкого нагрівання.
3. Сталеві сковорідки різного розміру та призначення (універсальні, для млинців, з ребристим дном й т.д.). Такі моделі швидко нагріваються і так само швидко остигають. Декілька металевих шарів забезпечують відмінну теплопровідність і тепломісткість.
4. Якщо в меню входять запечені страви, знадобляться форми для запікання, жаровні та решітки. Вони мають бути виготовлені з матеріалів, що витримують високі температури та легко миються.
5. Для зберігання сировини, оброблених компонентів та готових страв не обійтися без харчових контейнерів різного об’єму, розмірів та конфігурації. Оптимально, аби матеріалом їх виробництва був прозорий харчовий пластик – так крізь стінки можна відразу побачити, що знаходиться всередині. На стінках повинні бути місця для маркування.
6. Необхідні й інструменти — лопатки, друшляки, черпаки, шумівки, мірні ложки, довгі та короткі щипці, обробні дошки. Гідну увагу потрібно приділити ножам – вони мають бути бездоганно гострими та не викликати швидкої втоми рук працівників. Для підтримки їх у відмінному стані корисно мати спеціальні точильні інструменти й масляні рідини для змащування лез.
Плануючи купити професійний посуд для ресторану, інструменти та начиння, слід заздалегідь скласти список, що саме потрібно та у яких кількостях. Тут враховується меню, складність страв, які готуються, відвідуваність закладу протягом зміни. Доцільно мати запас, зокрема, тих предметів, якими користуються найчастіше. Таким чином, не виникне ситуацій із затримкою видачі страв офіціантам через те, що посуд потребує миття або ремонту.
Інвестиції у якісне кухонне обладнання – це не лише вклад в ефективність роботи кухні, але й у задоволення клієнтів, що зрештою вплине на успішність закладу.