Ці роботи «ростуть» і «лікуються», «поїдаючи» інших


			Ці роботи «ростуть» і «лікуються», «поїдаючи» інших

Кадр з мультсеріалу «Футурама»

Американські дослідники з Колумбійського університету представили нову концепцію роботизованих систем, які здатні рости, самовідновлюватись та вдосконалюватись, використовуючи матеріали від інших роботів або ж з навколишнього середовища.


			Ці роботи «ростуть» і «лікуються», «поїдаючи» інших

Концепція вже отримала назву «метаболізму роботів». Вона дозволяє роботизованим системам інтегрувати та повторно використовувати частини від інших роботизованих систем. Існуючи конструкції роботизованих систем мають обмеження, а самі системи цілком залежать від людей в плані відновлення та вдосконалення.

«Справжня автономність означає, що роботи повинні не тільки думати самостійно, а й фізично підтримувати себе. Так само, як біологічне життя поглинає та інтегрує ресурси, ці роботи зростають, адаптуються та відновлюються, використовуючи матеріали з навколишнього середовища або від інших роботів», — пояснює провідний автор дослідження з Колумбійського інженерного університету та Вашингтонського університету Філіп Мартін Уайдер. 

Науковці продемонстрували цю концепцію на прикладі роботизованої системи Truss Link у вигляді магнітної палички, створеної подібно до іграшки Geomag. Це простий модуль у формі бруска, що містить магнітні поєднувачі довільної форми. Ці поєднувачі здатні розширюватись, стискатись, поєднуватись із іншими модулями під різними кутами, створюючи більш складні конструкції.


			Ці роботи «ростуть» і «лікуються», «поїдаючи» інших

Стиснута ланка ферми має довжину 28 см і важить 280 г. У повністю розкритому стані ланка ферми може збільшити свою довжину більш ніж на 53% до 43 см/Science Advances

Дослідники продемонстрували, як окремі ланки самоорганізуються у двовимірні фігури, здатні трансформуватись у тривимірні роботизовані системи. Ці системи продовжували вдосконалюватись, інтегруючи нові деталі і розширюючись до більш складних систем. Наприклад, тривимірний робот у формі тетраедра інтегрував додаткову ланку, яку він міг використовувати як тростину, що збільшило швидкість спуску більш ніж на 66,5%.

На думку дослідників, у майбутньому, і не такому далекому, роботизовані системи будуть самостійно підтримувати себе, розвиватись та адаптуватись до непередбачуваних умов. Імітуючи підхід природи — створення складних структур із простих будівельних блоків — метаболізм роботів прокладає шлях до створення автономних систем, здатних до фізичного розвитку та довготривалої стійкості.

Результати дослідження опубліковані у журналі Science Advances


			Ці роботи «ростуть» і «лікуються», «поїдаючи» інших

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.

Новини Києва